Ledenraad

Je bent hier:

Word lid van de ledenraad, versterk de VGCt en jezelf

De ledenraad is belangrijk voor de VGCt, als toezichthouder op de besluitvorming en het bestuur. Als lid van de ledenraad ben je een essentiële schakel in de toekomst van de vereniging en investeer je tegelijkertijd in je eigen professionele ontwikkeling. Je bouwt namelijk heel gemakkelijk een relevant netwerk op binnen de ggz, je doet bestuurlijke ervaring op en hebt directe invloed op het beleid van de vereniging. Daarnaast kun je kosteloos deelnemen aan het najaarscongres. Grijp deze mooie kans en meld je aan! 

 

Wat doet de ledenraad?  

Als ledenraadslid maakt je deel uit van een betrokken en deskundige groep professionals en denk en besluit je mee over beleidsvraagstukken die de koers van de VGCt bepalen. Je gaat samen met het bestuur aan de slag met het vormgeven van de kaders waarbinnen het bestuur en de werkorganisatie* aan de slag gaan. Je bent dus een belangrijke schakel aan het begin van het proces. Je denkt mee over strategische keuzes voor alle registraties en leeftijdscategorieën binnen de vereniging, maakt verstandige afwegingen voor de vereniging als geheel, beoordeelt beleidsvoorstellen en kijkt jaarlijks met het bestuur terug op het gevoerde beleid. Je draagt bij aan de ontwikkeling van het vakgebied, geeft goedkeuring aan het financieel jaarverslag en bent betrokken bij het benoemen, beoordelen en eventueel schorsen of ontslaan van bestuursleden.  

* Werkorganisatie zijn het bureau en de kaderleden 

 

Wat de VGCt jou biedt 

  • Bestuurlijke ervaring en mogelijkheden om door te groeien binnen de vereniging
  • Directe invloed op de koers en het strategisch beleid
  • Uitbreiding van je professionele netwerk 
  • Een jaarlijkse vergoeding van max. € 800,- 
  • Reiskostenvergoeding 
  • Kosteloze deelname aan het najaarscongres inclusief kaderledendiner en hotelovernachting op woensdag en donderdag. 
  • Deel uitmaken van een collegiale en bevlogen ledenraad en samenwerken met het bestuur en het bureau  

 

Klik op de afbeelding om te vergroten

Enkele doelen waaraan je meewerkt 

  • Samenwerking met externe partijenzoals de VEN en VSt, met wie wij samen de Koepel vormen 
  • Modernisering van opleidingen en registraties 
  • Versterking van de verbinding tussen wetenschap en praktijk 
  • Verbetering van externe communicatie en zichtbaarheid 
  • Doorontwikkeling van de vereniging 
  • Aandacht voor digitalisering, duurzaamheid en diversiteit
  • Thema’s door ontwikkelen zoals: trauma, psychose, specifieke (CGT)-behandeling en of -technieken gericht op kind/jeugd en het systeem en preventie   

 

Praktische informatie 

De ledenraad bestaat uit zeventien leden. Er vinden jaarlijks drie vergaderingen plaats in Utrecht op de vrijdagmiddag tussen 14:00 en 16:00 uur, met na afloop een borrel. Gemiddeld is ongeveer twee tot vier uur voorbereidingstijd per vergadering nodig. Op de woensdagavond voorafgaand aan het najaarscongres vindt de vierde vergadering van het jaar plaats. De data voor de vergaderingen in 2026 vind je hieronder op de website.

 

We vergaderen in 2026 op: 

  • 13 maart 2026
  • 22 mei 2026
  • 25 september 2026
  • 25 november 2026

Ledenraadsverkiezing 2026-2029

Wil jij actief zijn voor de VGCt?
Stel je kandidaat voor de ledenraad! Meld je aan voor 28 februari 2026

Heb je vragen, suggesties of opmerkingen over het VGCt-beleid?

Je kunt in contact komen met de ledenraad via de bestuurssecretaris door een mail te sturen naar bestuur@vgct.nl. Bij de foto hierboven vind je de kieskring van ieder ledenraadslid. Je kunt ledenraadsleden ook ontmoeten tijdens activiteiten en bijeenkomsten zoals het najaarscongres.